Thursday, June 29, 2017

Makyaj Çıkarma/Yüz Temizleme 101

Güzel cildin en önemli nedeni/gereksinimi ya da cilt bakımının en önemli adımı ne?
Tabii ki temizleme. Etkin bir temizleme.
"Makyaj yapma, fondoten kullanma cildin bozulur" tarzı cümleler hep sinirlendirir beni.
 Bir; fondötenler artık eskisi gibi değil, kaliteli bir marka kullanırsanız cildinizi bozmak şöyle dursun cildinize bakım yapar (evet konumuz şimdi bu değil biliyorum)
İki ; İsterseniz kapatıcı bir fondötenin üstüne bir de pudra sürün, etkin bir şekilde temizlediğiniz takdirde cildinize zarar vermez makyaj. 

Evet ne demiştik?  Yüz yıkama aşaması cilt bakımının en önemli adımı. En iyi bakım ürününe sahip olsanız bile cildiniz yeterince temiz değilse cilt bakım ürünlerinin aktif bileşenlerinin emilimi mümkün olmayacaktır, dolayısıyla üründen bir verim alamazsınız.
Ve yine cildiniz düzgün temizlenmediği takdirde gözenekleriniz tıkanır bunun da sonucu tabii ki siyah noktalar ve akne.
Temizleme işleminin amacı
Monday, June 5, 2017

Geri Donus

2011'den 2012'ye kadar düzenli yazmışım, ne zaman bu kadar olmuş yahu? Eski yazıların  çoğunu taslağa aldım. Öyle basit dilli, öyle çocukça geldi ki 2017'den bakınca, kendimden utanmamak elde değil.
Aslında tamamen farklı bir isimle, farklı bir adresle devam etmek istedim ama kıyamadım sonra. Oturdum yepyeni bir görünüm verdim bir gecede. Hala birkaç hata ve eksik var ama (mesela başlıklarda Türkçe hala  desteklenmiyor) zamanla uğraşırım.  
Artık sadece ama sadece cilt bakımı biliminin (!)  yazıları olacak burada. Kim bilir belki yine günlük 10.000-20.000 ziyaretçi ağırlar eskisi gibi.  
İlk yazı yayına hazır bile 😏